نکاتی مهم و اساسی روز آزمون آیلتس IELTS

نکاتی مهم و اساسی روز آزمون آیلتس IELTS

۱- موبایل ، شکلات ، آب و هرگونه وسیله اضافی را باید قبل از آزمون تحویل بدهید. به خودتون هم زحمت مخفی کردن آنها را ندهید چون با دستگاه تفتیش می شید و باید همه را تحویل بدهید، حتی اگر می خواهید در حین جلسه پالتو ، کت و یا کاپشن خودتون را در بیاورید باید آن را قبل ازجلسه تحویل بدهید چون در حین جلسه مجاز به این کار نیستید.( تنها کارت شناسایی که در روز ثبت نام درج کرده اید همراه خود داشته باشید)

۲-از چند روز مانده به آزمون سعی کنید از فشار مطالعه کم کنید.


۳- روز آزمون باید راس ساعت ۷ در محل باشید و درب جلسه هم ساعت ۸ بسته خواهد شد. این اتفاق را ساده نگیرید که دیر به سرجلسه برسید.

۴- در روز جلسه به شما لوازم التحریر ضروری شامل مداد ، خودکار ، مدادتراش و پاک کن داده می شه پس اگر فراموش کردید همراه خودتون بیارید ، نگران نباشید.

۵- تمام پاسخنامه ها را فقط باید با مداد پرکنید.

۶- در روی نیمکت یا صندلی شما یک برگه که شامل تصویر و مشخصات شما شامل شماره سریال کارت شناسایی ، کد محل ، عکس و … چسبانده شده است که حتما باید بعد از آزمون همراه خودتون آن راببرید چرا که شماره سریال آن برای پیگیری نتیجه آزمون لازم می شه.

۷-Cheating ممنوع! مواظب رفتار خودتون سر جلسه باشید و شیطون وسوستون نکنه که دزدکی به برگه اطرافیانتون نگاه کنید. این موضوع را کاملا جدی بگیرید چون مراکز آزمون مجهز به دوربین مداربسته هستند. اگر خدایی نکرده تقلب کردید و از شما خواسته شد جلسه را ترک کنید، قسم و آیه نخونید که تقلب نکردید ، در اینصورت صحنه جرم را بر روی نمایشگرهای LCD که در جلوی سالن قرار گرفته به همه نشون می دهند.

نکاتی در رابطه با روز مصاحبه

۱-در روز آزمون مصاحبه یکساعت زودتر از ساعت مقرر در محل حاضر باشید.

۲- با سر و وضعی مرتب در آزمون مصاحبه شرکت کنید و خونسردی خودتون را کاملا حفظ کنید.

۳- حتما ، قبل از ورود اجازه بگیرید و خوشرو و با لبخند باشید. فکر کنید دارید با فردی که از قبل می شناخته اید گپ می زنید.

۴- آزمون گیرنده ها واقعا سعی دارند شما را کمک کنند ، سلیس صحبت می کنند و هدفی جز موفقیت شما ندارند ، پس بی دلیل از آنها نترسید.

۵-اگر سوالی را متوجه نشدید ، بخواهید تکرار کنند و یا اگر Cue Card داده شده براتون سخت است از اونها بخواهید آن را برای شما تعویض کنند. البته بخشی از نمره خودتون را از دست خواهید داد ، اما بهتر از اینکه جوابهای بی ربط بدهید.

۶- در پایان هم خداحافظی کنید و جلسه را ترک کنید و اصلا در رابطه با نمره با آنها صحبت نکنید.

منبع : iranmba.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید