آزمون تافل در آستانه شکست در رقابت با آیلتس

آزمون تافل در آستانه شکست در رقابت با آیلتس

ICTPRESS – آزمون تست زبان انگلیسی برای خارجی زبان ها ( تافل) که زمانی تنها آزمون برای ارزیابی قابلیت زبانی داوطلبان بود اکنون با تهدیدی جدی از سوی آزمون آیلتس روبرو است و بنابر بسیاری از پیش بینی ها دیری نمی پاید که آیلتس جایگزین تافل خواهد شد .

 

به گزارش ICTPRESS به نقل از ” روزنامه Yale Daily” ، هم اکنون بسیاری از دانشگاههای جهان همچون دانشگاه Yale دارندگان مدارک هر دو آزمون آیلتس و تافل را برای شرکت در دوره های آموزشی این دانشگاهها قبول می کنند اما رفته رفته بر مقبولیت مدرک آیلتس در میان موسسات آموزشی بین المللی افزوده می شود که این می تواند  زنگ خطری برای تداوم بقای تافل باشد .
بسیاری از متخصصان بر این اعتقادند که توانایی آزمون آیلتس در زمینه ارزیابی توانایی ها و مهارت های دانش آموزان زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم بیشتر از تافل است و این در حالیست که هنوز آزمون تافل از مقبولیت بالایی در میان شرکت کنندگان در این آزمون ها برخوردار است .
این متخصصان بر این اعتقادند که گرچه هر دو آزمون مهارت های زبان انگلیسی خارجی زبان ها را مورد ارزیابی قرار می دهند اما به لحاظ ساختاری تفاوت های غیر قابل اغماضی دارند که بی شک این تفاوت ها در آینده آنها تاثیرات قابل توجهی خواهند داشت .

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید