شماره ۴ : چرا ورزش نمي كنيد ؟ به دلايلي مشابه انگليسي حرف نمي زنيم ؟

لطفا يك بار با ديد ورزشي بخواهيد و يك با به جاي كلمه ورزش از كلمه آموزش زبان استفاده كنيد.

من اغلب میبینم که مردم تمایل دارند بدون ورزش و غذای سالم، بدنی خوش فرم داشته باشند . ما برای به دست آوردن چیزهای نظیر پول و …. تلاش می کنیم. پس چرا اندام مناسب نباید در لیست چیزهایی باشد که ما برایشان تلاش می کنیم ؟ بیایید یادبگیریم که چطور به خودمان انگیزه ورزش بدهیم!

آیا تمرین کردن ترسناک به نظر می رسد ؟

شاید آموزش های فیزیکی، ورزش و تناسب اندام برای شما دلپذیر نباشند و دشوار، خسته کننده و کاملا آزار دهنده به نظر برسند ، اما از طرف دیگر شما بامصرف چربی کمتر اشباع شده و ترانس در رژیم غذایی خود و تنها با سه بار ورزش در هفته ،هرباربه مدت ۳۰ دقیقه درروز، می توانید تناسب اندام خودرا حفظ کنید . آیا به نظر شما این زیاد است ؟ شک دارم !!!!

هدفتان را مشخص کنید

برای دستیابی به هر چیزی که دوست دارید باید ابتدا هدفتان را مشخص کنید.آیا می خواهید خوش فرم باشید ؟ به سمت آن حرکت کنید. برنامه غذایی خود رااز قند، مواد غذایی آشغال ، و الکل خالی کنید . دستگاه های ورزشی بگیرید ویا به باشگاه بروید . وقت ندارید؟ پس یک طناب ، دمبل و حلقه بخرید . اگر بخواهید همه چیز امکانپذیر است .

برنامه

وعده های غذایی خودرا برنامه ریزی کنید، تمرین کنید و به آن پایبند باشید. بدون هیچ بهانه ای! پنج وعده غذایی کوچک و یا سه وعده غذایی بزرگ در روز بخورید ، اما برای حفظ متابولیسم بدنتان آن را به طور منظم ادامه دهید. میان وعده ها را فراموش نکنید ویا عمدا ازآ نها صرف نظر نکنید. ۳۰-۴۰ دقیقه تمرین با شدت بالا انجام دهید، میان وعده بخورید و با وجدان آسوده استراحت کنید !

یک همراه برای تمرین داشته باشید

اگر نمی توانید به تنهایی تمرین کنید پس یک شریک پیدا کنید یا در یکی ازبرنامه های تناسب اندام گروهی شرکت کنید . رقابت کنید و یا به صورت گروهی با کسانی که دارای انگیزه بالایی هستند ورزش کنید . این به شما کمک می کند تا به راهتان ادامه بدهید و تمرین برای شما با استرس کمتری همراه خواهد بود .

قلب خودرا به ضربان وادارید

شما باید قلب خود را به تحرک وادارید. هرکاری که می کنید دویدن ، پریدن با طناب یا رقص شما باید از آن لذت ببرید.این کمک می کند تا به تمرینات ادامه دهید و خوشنود باشید . اما چرا فعالیت قلب اهمیت دارد ؟ زیرااین منجر به سوختن کالری و درنتیجه ازدست دادن وزن می شود وهمچنین موجب تقویت قلب وکاهش فشار خون بالا و کلسترول نیز هست  ،استرس را کاهش داده و خواب راحت را به همراه دارد . با این حال فعالیت شدید به تنهایی منجربه کاهش وزن نمی شود ، قدم بعدی را ببینید

کاربا وزنه و بدنسازی برای کاهش وزن موثر است

چگونه به خودتان انگیزه تمرین با وزنه بدهید ؟ خب ، آیا شما می خواهید وزن کم کنید ؟ یا بهتربگویم آیا می خواهید عالی به نظر برسید ؟ چیزی که هست اینست که بدنسازی به ساخته شدن ماهیچه ها کمک می کند . وقتی ما وزن کم می کنیم ، باید مطمئن شویم که چربی از دست می دهیم ، نه آب و عضله  مخصوصا .بنابراین اگر می خواهید به طور موثر وزن کم کنید یک حرفه ای پیدا کنید و با وزنه های سبک شروع کنید .

برنامه تمرین خود را تغییر دهید

هنگامی که شما به یک سری از تمرینات عادت کردید ، برنامه تمرین متداول خود را متناوبا تغییر دهید تاجذابیت تمرین ها حفظ شده وهمچنین سایر عضلاتتان را نیز به کاربگیرید . چیزهای جدید را امتحان کنید و روی همه بدنتان کار کنید نه تنها روی برخی از قسمت ها .

روال تمرین خود را مهیج کنیدو استرس کمتری به خود واردکنید اما تمرین را رها نکنید !

بدون توجه به آنچه انجام می دهید،عادت به تمرین کردن را در خود ایجاد کنید .انسان هابه هر چیزی عادت می کنند . بنابراین عادت کنید صبحانه بخورید ، به خاطر تمرین روزانه و هیکل جدید باریکتان! ورزش ، فوق العاده است به خصوص اگر شما سبک زندگی بی تحرکی دارید . همچنین درد پشت و مفاصل را برطرف می کندو شمارا پرانرژی کرده ، کمک می کند تا تمام روز سرزنده و بشاش باشید.

http://www.ibanoo.ir

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید